Klubová setkání

(zpracovala Jana Dvořáková)

 

Víkend s buldočkem a Mikulášská nadílka -  to jsou  dvě klubová setkání, která začínají být mezi majiteli buldočků vyhledávané a zajímavé  zážitkové akce. Během těchto setkání mají zájemci možnost se zapojit do diskuzí ohledně chovu buldočka, jeho vystavování a dění v klubu. Jsou pořádány zajímavé přednášky na téma zdraví, zdravotní testy atd. Součástí akcí je i maškarní, agility, soutěže pro děti, tombola a je vyhlašována sbírka na Azyl Skřivany nebo Frbul, které KFB na těchto akcích každým rokem podporuje. Tyto akce pomáhají sponzorovat nejen firmy, ale i členové klubu, bez nichž bychom výstavy i společná setkání stěží financovali. Proto jsme se rozhodli založit web věnovaný pouze na tato klubová setkání, kde se dozvíte více zajímavostí. 
Více informací naleznete na webu kfb-akce.cz

26. -27. května 2017    3. Víkend s buldočkem, rekreační středisko Marina Orlík http://www.orlik-ubytovani.cz/

18.-20. srpna 2017     4. Víkend s buldočkem, aneb ani v létě vám pokoj nedáme, penzion Merklín - Staňkov http://www.zeleny-haj.cz/

25. listopadu 2017    3. Mikulášská nadílka, restaurace "U Jezera", Zlonín u Měšic

 

Víkend s buldočkem se každoročně koná poslední květnový víkend. Pátek je určen pro příjezd většiny účastníků, jejich ubytování a následnému  seznámení se sobotním programem. Sobota je vyhrazena pro buldoččí maškarní, soutěže, agility, zajímavé přednášky, procházky do okolí a večer je zakončen opékáním buřtů, grilováním či opékáním selete. V neděli se pak koná Klubová výstava a bonitace.   K nahlédnutí FOTOGALERIE z 1. Víkendu s buldočkem ; FOTOGALERIE z 3. Víkendu s buldočkem


Mikulášská nadílka je pořádána většinou poslední víkend v listopadu v restauraci U Jezera ve Zloníně u Měšic. Děti se mohou těšit na čerta s Mikulášem, spoustu her, maškarní, bohatou tombolu, na mikulášskou  nadílku  pro děti a pejsky.
K nahlédnutí FOTOGALERIE z 2. Mikulášské nadílky

Jakékoliv dotazy ohledně Víkendu, Mikulášské, jejich programu, sponzoringu a dalších dotazů kontaktujte hlavní organizátorky setkání: 

Denisa Šamánková - tel: 605 781 981, email: denisa.samankova@seznam.cz

Kateřina Pejšová - tel: 727 808 003,  email: kfb.redakce@seznam.cz

JUDr. Lenka Šlaufová - tel: 606 821 828, email: Lenkasimunkova@seznam.cz

 

 

Barva žíhaná

Srst má tmavé až černé zbarvení, ale musí v ní být vidět znatelná základní barva - fawn.

Barva fawn

Je základní barvou francouzského buldočka. Je to zbarvení  od bílé kávy přes všechny odstíny až po červenou. Současně může být s tmavou maskou nebo bez ní.

Strakoš fawn

Zbarvení srsti je převážně bílé barvy a plotny barvy fawn. Buldoček může mít tmavou masku nebo může být bez ní.

 

Strakoš žíhaný

Srst je bílé barvy a plotny jsou tmavého až černého zbarvení. V tmavých plotnách musí být znatelná základní barva - fawn. Úplně bílí jedinci se přiřazují k barvě žíhaný strakoš.

Výstavy a bonitace

Klub pořádá každoročně dvě výstavy a dvě bonitace. Jarní výstava je spojená s bonitací, kdy si členové klubu mohou v jeden den splnit podmínky chovnosti. Podzimní výstava i bonitace jsou pořádány každá samostatně.

Setkání s buldočky

Mezi další oblíbené klubové akce patří dvě víkendová setkání s buldočky. Již poněkolikáté se scházíme v pátek a v sobotu před jarní výstavou. Druhé setkání se koná v předvánočním čase při tzv. Mikulášské nadílce.